Drive

Drive
80

Filmcsfd.czimdb.com

USA, 2011, 100 min

Krimi, Thriller


Hrají: Ron Perlman, John Pyper-Ferguson, Chris Muto, Carey Mulligan, Oscar Isaac, Russ Tamblyn, Christina Hendricks, Albert Brooks, Ryan Gosling,  .....Bryan Cranston, Tiara Parker, Tina Huang, Jimmy Hart

Režie: Nicolas Winding Refn

Hudba: Cliff Martinez

Scénář: James Sallis, Hossein Amini

Kamera: Newton Thomas Sigel

Producenti: David Lancaster, Adam Siegel, Michel Litvak, Marc Platt, Gigi Pritzker

Střih: Matthew Newman

Scénografie: Beth Mickle


Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů.
Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn.

Odkazy - 1 odkaz

Zkusím štěstí na uloz.to

Zkusím štěstí na titulky.com

Přidat odkaz

Komentáře - zatím bez komentáře