Anouska Hempel

Anouska Hempel

Osobnostcsfd.cz

Herečka

Mohlo by vás zajímat
Filmografie

Herečka

1989

Příběhy ze záhrobí

Seriál - Horor, Komedie, Povídkový, Thriller, Fantasy


1982

Cosmic Princess

Film - Sci-Fi


1979

Lady Oscar

Film - Drama, Romantický, Historický


1978

Return of the Saint

Seriál - Dobrodružný, Krimi


1977

Double Exposure

Film - Thriller


1975

Space: 1999

Seriál - Dobrodružný, Sci-Fi, Drama

The Doll

Film


1974

Zodiac

Seriál - Komedie, Drama


1973

Black Snake

Film - Drama

So It Goes

Seriál - Drama

Tiffany Jones

Film - Komedie, Pornografický


1972

Go for a Take

Film - Komedie

Harriet's Back in Town

Seriál - Drama

The Adventurer

Seriál - Dobrodružný

Lotus Eaters, The

Seriál - Drama


1971

The Persuaders!

Seriál - Dobrodružný, Komedie, Akční

Carry On at Your Convenience

Film - Komedie

The Magnificent Seven Deadly Sins

Film - Komedie

Budgie

Seriál - Drama


1970

Drákulovo znamení

Film - Horor

UFO

Seriál - Dobrodružný, Sci-Fi, Thriller, Drama

The Breaking of Bumbo

Film - Komedie

Adventures of Don Quick, The

Seriál - Komedie


1969

Ve službách Jejího Veličenstva

Film - Dobrodružný, Thriller, Akční

This Is Tom Jones

Seriál - Dokumentární, Hudební

Department S

Seriál - Drama


1965

The Troubleshooters

Seriál - Drama


Hostka

1965

Call My Bluff

Seriál - Rodinný, Soutěžní

Životopis

Půvabná britská herečka, hoteliérka a designérka novozélandského původu Anouska Hempel, Lady Weinberg se narodila 13. prosince 1941 v rodině švýcarského přistěhovalce a s ruskými kořeny z matčiny strany jako Anne Geissler - prý na lodi, přestože se jako místo jejího narození nejčastěji uvádí novozélandská metropole Wellington. Rodina se později přestěhovala do Austrálie, kde se z Anousky měla stát ošetřovatelka na psychiatrii. V roce 1962 přicestovala s 10 librami v kapse do Anglie, v níž se usadila natrvalo.

Její první rolí byla australská dívka mezi Blofeldovými „anděly smrti" v Bondovce On Her Majesty's Secret Service (1969). Údaj, že se ve filmu poprvé objevila již r. 1963 v horroru The Kiss of the Vampire, se mi nepodařilo nijak ověřit. Následovalo několik dalších filmových rolí – např. Tania ve Scars of Dracula (1970), Jeanne de la Motte ve filmu Lady Oscar (1979) - a zejména řada rolí v britských televisních filmech a seriálech – např. The Troubleshoters (1970), The Persuaders! (1971-1972), Harriet's Back in Town (1972), soutěžní seriál Whodunnit? (1975), Return of the Saint (1978) a kultovních sci-fi UFO (1971-1973), Space 1999 (1976) a Cosmic Princess (1982).

Přestože byla Anouska Hempel v 70. letech velice populární (zejména v zemích Commonwealthu), není její filmografie hlavních rolí příliš rozsáhlá. Zmínit lze především titulní roli modelky a agentky v mírně lechtivé špionážní komedii Tiffany Jones (1973), natočené podle oblíbeného komiksu, jenž vycházel v 60. letech v Daily Mail, dále postavu násilnické otrokářky lady Susan Walker v rozporuplném snímku Russe Meyera Black Snake (1973) a postavu astroložky Esther Jones v mysteriosním kriminálním seriálu Zodiac (1974). V 80. letech ze světa filmu mizí a po dlouhé odmlce se objevuje v episodě „Loved to Death" populárního seriálu Tales from the Crypt (1991), čímž se její filmová kariéra uzavírá.

Těžiště jejích aktivit se totiž dávno přeneslo na pole architektury a hoteliérství. Již v r. 1978 vybudovala v Londýně luxusní Blake's Hotel a o několik let později The Hempel Hotel. Pracuje na obnově koloniálního hotelu v libanonském Bejrútu, před lety značně poničeného občanskou válkou, i na projektu luxusního hotelového komplexu Warapuru v brasilském deštném pralese. Stala se velice uznávanou a váženou architektkou, jež umně střídá či kombinuje minimalistické i vysoce dekorativní styly. Její realizované návrhy nejsou omezeny jen na hotely a jejich interiéry, ale jsou mezi nimi též soukromá sídla a zahrady, šaty pro členky královské rodiny a též dvě lodi – jedna z nich, pojmenovaná „Beluga" je její soukromou jachtou.

Anouska Hempel je od r. 1980 provdána za významného britského finančníka Sira Marka Weinberga, s nímž má syna Jonathana. Jde o její třetí manželství – první, do něhož vstoupila v r. 1964 s novinářem a developerem Constantinem Hempelem, ukončila tragická manželova autonehoda, druhé manželství s divadelním producentem Billem Kenwrightem skončilo po dvou letech rozvodem.

Vedle své designérské práce a cestování uvádí mezi svými koníčky zejména poslech klasické hudby a četbu, za svou nejoblíbenější knihu označuje Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena.

Jan "Ipuwer" Svoboda

Komentáře - zatím bez komentáře

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.