Nana

Nana

Seriálcsfd.czimdb.com

Belgie, Švýcarsko, Francie, 1981, 90 min

Drama

57%

Nana

Nana: hd.1080p
HD
Filmově-seriálový přepis knihy Emila Zoly (1880). Příběh vypráví o kurtizáně Naně Coupeauové (dcery Gervaisy Macquartové a klempíře Coupeaua) z knihy Zabiják, jehož je pokračováním, která si projde několik životních dramat a až na konci sklonku druhého císařství Francie umírá na neštovice. Má syna Ludvíčka, kterého těsně před jeho smrtí dojemě ošetřuje, čímž se právě nakazí.

Vše začíná premiérou hry "Zlatovlasá Venuše", kde hraje Nana hlavní roli. Nikdo ji nezná, dokonce ani neumí zpívat, ale na pódiu okouzlí všechny muže něčím jiným, je hezká. V prvním dějství vystupuje ve velmi skromném kostýmu, když se objeví podruhé, je nahá (pokud se nepočítá průsvitná tunika). Okamžitě se tak do ní zamiluje student Jiří Hugon, kterého na tuto hru vzal jeho bratranec. Nana má okamžitý úspěch, což roztáčí kolotoč milenců, změn, a dokonce i úmrtí. Naniny milence snad nejde ani spočítat: hrabě Muffat, Jiří Hugen, Steiner, Fontan,...

Nana má taky svých pár přátel, na které nedá dopustit. Je to hlavně její komorná Zoe, která se stará o její dům, kamarádka Sametka, s níž prožila většinu života na ulici a další kurtizány. Mezi její hlavní sokyňi patří Róza Mignonová, jíž Nana vyfoukne roli v další hře. Po třech letech od premiéry Zlatovlasé Venuše Nana všechno opouští, všechno nechá vydražit a odjíždí. Vrací se až na dopis tety Leratové, která se stará o jejího syna, jenž dostal neštovice. Nana ho začíná ošetřovat, ale syn umírá. Ona o tři dny později.

Mohlo by vás zajímat
Komentáře - zatím bez komentáře

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.